Sağlığınıza Önem Veriyoruz!

Sağlığınıza Önem Veriyoruz!

 

NB Kadıköy Hastanesi’nden duyurulur,

Özellikle ileri yaş grubu ve kronik hastalığı olanlar, bir yandan mutlak izolasyon sorumluluğu nedeniyle evlerinde kalmak zorundayken, diğer yandan da kendi hastalıkları nedeniyle endişe taşıyorlar.

Ancak, mevcut durumda bakanlıklarımız ve bilim kurulunun önerisi, ne olursa olsun evde kalınması yönünde.

Evde kalmayı kolaylaştırmak ama bu süreçte tıbbi hizmetin de devamını sağlamak adına biz de iki yeni ücretsiz hizmetimizi kamuoyu ile paylaşmak istiyoruz.

UZMAN HEKİMLERİMİZ KONTROLÜNDE

7 / 24

1- EVDEN LABORATUVAR HİZMETİMİZ

Hastanemiz çağrı merkezleri aracılığıyla bize ulaşarak, hastalığı nedeniyle yapılması gereken zorunlu laboratuvar tetkikleri olan hastalarımız için izolasyon şartlarını bozmadan kapıda kan alma hizmeti sunuyoruz. Bu kapsamda, önce sizleri hekimlerimizle görüştürerek, daha önceden planlanmış kan tetkiklerinizin elzemlik derecesini öğreniyoruz. Hekiminizin uygun ve zaruri görmesi durumunda, ekiplerimiz tüm tıbbi önlemleri alarak evinizin kapısında gerekli kan, idrar gibi örnekleri alıyor, sonuçlarınızı ve önerilerimizi telefon ve mail ortamında iletiyoruz.

2- TELEFONLA DANIŞMA HİZMETİ

Covid19 ilişkili şikayetlerinizi değerlendirilmesi ve gereğinde hastaneye nakliniz için Sağlık Bakanlığı’nın 184 hattı ayrılmış ve halihazırda çalışmaktadır. Lütfen bu hattı, sadece solunum şikayetleri ve şüpheli temas durumlarında arayarak, gereksiz yığılmalara sebep olmayınız. COVID harici tıbbi sorularınız ve danışma için, İnternet sitemiz ve hastane çağrı merkezimiz ücretsiz olarak hizmetinizdedir. Hastanemize 0216 339 57 57 nolu telefon numarasından ulaşarak, hekimlerimizin musaitlik durumuna göre hemen, yada sorununuz not alınarak müsait olan en kısa zamanda telefonla dönüş sağlanarak bilgi aktarımı sağlanacaktır.

Unutmayınız! Siz evde kalırsanız, bu salgın en güvenli şekilde bertaraf edilir.

Sağlıklı kalın!