ACİL sağlık ihtiyaçlarınızda Kadıköy’ün Hastanesi – NB Kadıköy Hastanesi Acil Servisi, Radyoloji Bölümü ve Laboratuvarı ile 24 saat hizmetinizde.

Acil servis birimimizde 7/24 kesintisiz hizmet ile ihtiyacı olan hastalar için gerekli tıbbi müdahale eksiksiz bir şekilde yapılmaktadır.

Acil Servis’in verimli çalışmasını sağlayan Laboratuvar ve Radyoloji bölümleri 24 saat çalışmakta olup, kesintisiz olarak hizmet vermek üzere hastanemizde bulunmaktadır.

Gece: Ortopedi, Endokrinoloji, Dahiliye ve Genel Cerrahi hekimlerinin icapları ile desteklenmektedir.

Hastanelerimizin hekimleri, hemşireleri ve diğer sağlık personeli sağlık durumu kritik olan hastalara, yaralanma vakalarına ve aynı zamanda daha basit sağlık sorunları olan hastalara müdahale etme konusunda eğitimlidirler. Acil servislerimize başvuran hastalar sağlık personelleri tarafından durumlarının önemine göre sıralanır ve hekimler bu sıralamaya göre en öncelikli hastalara daha önce tıbbi müdahalede bulunurlar. Buna “Triaj Sistemi” denir. Bu sistem uluslararası akreditasyon ve bilimsel kuruluşlar tarafından tanımlanmıştır.

Acil servisimizde 1 CPR odası, 1 müdahale odası ve müşahade altında tutulacak veya tedavi görecek hastalar için 4 yataklı müşahede odası bulunmaktadır. Solunum yolu müdahale aygıtları, monitörler gibi çeşitli tıbbi ve girişimsel müdahale cihazları 24 saat süre ile kullanıma hazır bulunmaktadır.

Hastanemiz Acil Servisinde Diyabetik Ketoasidoz (DKA) Tedavisi & Hiperglisemik Hiperosmolar Tedavisi yapılmaktadır.

DKA & Hiperglisemik Hiperosmolar Tedavisi Nasıl Yapılır?

  • Sıvı Tedavisi ile Dehidrasyon Düzeltilmesi
  • Asidoz ve Ketozisin Düzeltilmesi
  • Kan Gazının Normal ya da Normale Yakın Düzeye Getirilmesi
  • Komplikasyonlar Açısından İzlem ve Tedavi
  • Tetikleyici Nedenlerin Saptanması ve Tedavisi

Acil Sağlık Durumu Nedir?

Aniden gelişerek ortaya çıkan ve sağlık bütünlüğünü tehdit eden durumlar; acil sağlık durumlarıdır.

Acil Servis Hizmetlerimiz

Toplumda nadir görülen hastalıkların zorlu tedavilerinden başlayarak, yaşamın en kritik anlarında hayat kurtarıcı tıbbi müdahalelere kadar, hastalarımıza her türlü tanı ve tedavi hizmeti, hastanemizin sağlık profesyonelleri ve akademik hekim kadrosu tarafından başarıyla sunulmaktadır.

Hastanemiz, Acil Servis Ünitesine başvuran ve hemen müdahale gereken hastalarımıza, 7/24 ve tam donanımlı bir şekilde hizmet vermektedir.

Deneyimli Ekip

Nitelikli hekimlik uygulamalarının yanı sıra, Modern Tıp Teknolojisi ve bakım hizmetlerinin bilgi, beceri, uzmanlık ve insana şefkat duygusuyla sunulduğu hemşirelik hizmetleri, sürekli eğitim ile uzmanlıklarını pekiştiren sağlık profesyonelleri ile yüksek düzeyde ve geniş kapsamlı sağlık hizmeti sunmaktadır.

Modern Teknoloji

NB Kadıköy Hastanesi; uzmanlaşmış hastane konseptinde genel sağlık hizmeti sunan Türkiye’nin öncü butik hastanesidir.

Hastanemiz; konfor duygusunu maksimum düzeyde hissettiren Modern Hastane Mimarisi ile Uluslararası Kalitedeki Sağlık Hizmetini, hasta güvenliği unsurlarıyla birleştirmektedir. Yaklaşık 6000 m² alan üzerine kurulmuş olan hastanemizde; 66 yatak kapasitesi, 3. Düzey Yoğun Bakım Ünitesi, ileri teknolojik donanıma sahip ameliyathaneleri, yeni jenerasyon cihazlarla donatılmış Radyoloji Ünitesi desteğinde, 7 gün 24 saat hizmet vermektedir.

Ulaşılabilir Konum

Yaşamınızın önemi, hastalığınızın önlemi için herkese en yakın noktadayız..

Tepe Nautilus AVM ile Acıbadem Dörtyol’a 100 metre mesafede ve Marmaray, Kadıköy – Tavşantepe Metrosu’nun kesiştiği Sokullu sokak No:1 Kadıköy’deyiz.