Diyabet hasta tedavi merkezi

PROF. DR. ZEYNEP OŞAR SİVA

PROF. DR. ZEYNEP OŞAR SİVA

13.7.1962 tarihinde Sinop’ta doğdum. İlköğrenimimi Bakırköy Yavuzevler İlkokulu’nda, orta öğrenimimi İstanbul Erkek Lisesi’nde tamamladım. 1980 yılında girdiğim İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi’nden 1986 yılı Temmuz ayında mezun oldum.

1 yıllık zorunlu hizmetimi Kasım 1986 – Aralık 1987 tarihleri arasında Marmaris Devlet Hastanesi’nde tamamladım. 1987 yılı Eylül ayında Tıpta Uzmanlık Sınavı’nı kazandım ve 4.1.1988 tarihinde, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimine başladım.

1992 yılında iç hastalıkları uzmanı oldum ve İç Hastalıkları Anabilim Dalı, Diyabet ve Metabolizma Bilim Dalı’na araştırma görevlisi olarak atandım. 1993 yılında International Diabetes Federation, Education Foundation bursu ile Almanya, Düsseldorf Heinrich Heine Üniversitesi, Diabet ve Metabolizma Hastalıkları Bölümü’nde diyabetik hasta eğitimi ve diabetik ayak ile ilgili çalışmalar yaptım. 1993 yılında International Diabetes Federation Mary Jane Mayes Scholar ödülünü kazandım. 1997 tarihinde İç Hastalıkları dalında doçent ve 2003 yılında profesör ünvanı aldım. 2005 yılında endokrinoloji uzmanı oldum.

İstanbul Erkek Liseliler Derneği, Türk Diabet Cemiyeti, Diyabet, Obezite ve Beslenme Derneği, European Association for the Study of Diabetes (EASD) Obezite Araştırma Derneği üyesiyim. Almanca ve İngilizce biliyorum. Evli ve bir çocuk annesiyim.

Halen İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Endokrinoloji, Metabolizma ve Diyabet Bilim Dalı’nda öğretim üyesi olarak görev yapmaktayım. Ayrıca, muayenehanemde özel hastalarımı görmekteyim.

NB Kadıköy Hastaneleri