Diyabet hasta tedavi merkezi

AZİME USLU

AZİME USLU

1967 yılında İstanbul’da doğdu. 1989 yılında Hacettepe Üniversitesi Hemşirelik Yüksekokulu’ndan mezun olan Azime USLU, 2009 da Marmara Üniversitesi Hemşirelikte Yönetim Anabilim Dalında yüksek lisansını tamamladı.

1989-97 yılları arasında İstanbul’da farklı özel hastanelerde servis hemşireliği, ameliyathane hemşireliği ve servis sorumlu hemşireliği görevlerinde bulundu.

1997-1999 yıllarında V.K.V Amiral Bristol Hemşirelik Okulunda çalıştı. Çocuk Sağlığı ve hastalıkları ve Cerrahi Hastalıkları hemşireliği derslerinde okul ve klinikte eğitmen olarak görev aldı.

2000-2003 yılları arasında Memorial Hastanesinde Servis sorumlu hemşiresi olarak görevini sürdürürken JCI standartları konusunda eğitim aldı.

2003-2005 yıllarında Medikal Park Hastanesinde Hemşirelik Hizmetleri Müdürü olarak görev yaptı.

2005-2012 yıllarında Memorial Hastanesi Hemşirelik Hizmetleri Koordinatörü olarak görev yaptı. Çalışmaları süresince birçok eğitim programına eğitmen olarak katıldı.

ABD’ de Miami Children, Methodist Medical Center, Clevland Clinik, Methodist Medical Center ve Northwestern Memorial hastanelerinde incelemelerde bulundu.

İş yaşamında hemşirelik kadro planlaması, çalışma programlarının oluşturulması ve hemşirelik hizmetlerinin sunumunda otomasyon gibi mesleki konulara yoğunlaştı.

2001 yılında İstanbul Memorial Hastanesi Eğitim Başarı Ödülü ve 2001 yılında Akreditasyon Üstün Başarı ve Hizmet Ödülü aldı. Hastane dergisi tarafından Hemşirelik Hizmetleri Yöneticiliği Ödülü 2007 – Özel Kuruluş ödülüne layık görüldü.

NB Kadıköy Hastaneleri