Diyabet hasta tedavi merkezi

A. SERPİL BAĞRIAÇIK

A. SERPİL BAĞRIAÇIK

1957 yılında İstanbul’da doğdu. Orta ve lise öğrenimini Notre Dame de Sion Fransız Kız Lisesi’nde tamamladı. 1977 yılında İngiltere’ye giderek, Bristol Üniversitesinde İşletme ve Uluslararası İlişkiler dalında eğitim aldı. Eş zamanlı olarak, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Fransız ve Roman Dilleri Bölümünden mezun oldu.

İş hayatına Koç Holding “Ram Dış Ticaret Şirketi”nde başladı. Holding bünyesinde, 1982-1988 yılları arasında Kuzey Afrika Ülkeleri ve SSCB Bölge İthalat-İhracat Koordinatörü olarak görev yaptı. 1995- 2004 yılları arasında PERA Organizasyon ve MEDKON Turizm kurucusu ve yönetim kurulu başkanı olarak birçok ulusal ve uluslararası kongreler tertipledi. Aynı zamanda, kardeş kuruluş Pera Kültür Sanat ve Basın Danışmanlığı vasıtasıyla klasik batı müziği sanatçıları ve devlet sanatçıları konser-kayıt prodüksiyonları gerçekleştirdi. (Fazıl Say, Ayla Erduran, Ayşegül Sarıca, Anjelika Akbar). Amerikan Deniz Kuvvetleri Donanması Sosyal ve Turistik Faaliyetler Koordinatörlüğü görevini de uzun yıllar sürdürdü (1991- 2001). 2009-2014 dönemi arasında Ak Parti İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi olarak görev yapmıştır.

Çeşitli çalışma alanlarında birçok ödül almıştır. Bunlardan bazıları;

1993 Uluslararası EASD ödülü,
1998 En Başarılı Ulusal Kongre Ödülü,
Amerikan Deniz Kuvvetleri Üstün Hizmet ve Liyakat Ödülü.

Üyesi olduğu kuruluşlar;

Büyük Kulüp (Cercle D’Orient) Divan Kurulu üyeliği (iki dönem yönetim kurulu üyeliği görevinde bulundu),

NDS Lisesi Derneği üyeliği,

İngiltere Institute of Marketing üyeliği,

Babası Profesör Dr. Nazif Bağrıaçık’ın kurucusu olduğu, Türk Diyabet Cemiyeti ve Türkiye Obezite Araştırma Derneği üyeliği,

2009 Yerel Seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi olmuş ve AB Dış İlişkiler Komisyon Başkanı olarak görev almıştır. İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

NB Kadıköy Hastaneleri