Diyabet hasta tedavi merkezi

LABORATUVAR

Bölüm Bilgileri

Laboratuvarımız; hasta olarak veya sağlığını korumak amacı ile hastanemize başvuran herkese, doğru verilerle düzenli ve hızlı bir hizmeti, en yeni bilimsel çalışmaları esas alarak vermektir.

 

Laboratuvarımızda kullanılmakta olan ileri teknolojiye sahip cihazlar ile, çok sayıda test, aynı anda çalışılabilmekte, doğru ve hızlı bir şekilde sonuçlandırılarak doktorlarımıza sunulmaktadır. Tüm radyolojik incelemeler PACS sistemine  aktarılarak poliklinikler, hasta odaları ve hatta evden internet üzerinden, sonuçlara hızlı bir şekilde ulaşılabilmektedir.

 

 Laboratuvarda Hangi Cihazlar Kullanılmaktadır ?

 

Hastalıkların tanı, tedavi ve takibinde ileri teknolojiye sahip cihazlar kullanılmaktadır. Bu cihazların etkin ve doğru kullanımı için, günlük iki seviye iç kalite kontrol ve farklı periyodlarda dış kalite kontrol yapılmaktadır. İç Kalite Kontrolü olarak adlandırılan bu çalışmalar; deneyimli teknik elemanlarımızca her gün yapılıp, uzmanlarımız tarafından kontrol edilmektedir. Kalite çalışmalarımız gereği, laboratuvarımız INSTAND ve RIQAS Dış Kalite Programlarına da düzenli olarak katılmaktadır. Dış Kalite Programı çerçevesinde, düzenli olarak, bizim tarafımızdan bilinmeyen kodlanmış kan ve serum numuneleri gönderilerek sonuçlarımız denetlenmektedir. Bu şekilde standardizasyonu sağlanmış verilerle laboratuvarımız, doktorlarımızın tanı ve tedavilerinde önemli ve güvenilir bir temel oluşturmaktadır.

 

 Laboratuvar Sonuçları Ne Zaman Çıkar ?

 

Teknolojiyi en üst düzeyde kullanmak bize güvenilirlik kadar hız da katmaktadır. Laboratuvarımıza başvuran hastalarımızın sonuçlarını en kısa sürede alıp tekrar doktoruna görünerek, hastanemizden aynı gün içinde ayrılması sağlanmaya çalışılmaktadır. Testlerin sonuçlanma zamanı, örnekler laboratuvara teslim alınınca verilen sonuç kartında bildirilmekte ve bu kartta yazılı olan Dosya No ile de sonuçlar web sitemizden takip edilebilmektedir.

 

TIBBİ KADRO

RANDEVU VE DETAYLI BİLGİ İÇİN BİZE ULAŞIN…

info@nbkadikoyhastanesi.com 0216 339 57 57

NB Kadıköy Hastaneleri